Silahlı Yenileme Eğitimi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Silahlı Yenileme Eğitimi ; Silahlı özel güvenlik sertifikasına sahip olan adaylarımızın her 5 yılda bir alması gereken özel güvenlik eğitim türüdür.Eğitim 7-8 gün süresinde tamamlanmakta olup, eğitimin tamamlanmasının ardından, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 100 soruluk silahsız bölüm, 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve 5 adet mermi attıkları uygulamalı atış sınavı ile sınavlarını tamamlamaktadır.Sınavda geçmek yada kalmak yoktur.Amaç bilgilerin güncellenmesidir. Özel güvenlik sınavına katılan adaylarımıza, özel güvenlik şube müdürlüğü ve Valilik onaylı yenilenmiş silahlı özel güvenlik sertifikası verilmektedir.

DERSLER

 1. ·         ÖZEL GÜVENLİK HUKUKU ve KİŞİ HAKLARI
 2. ·         GÜVENLİK TEDBİRLERİ
 3. ·         ETKİLİ İLETİŞİM
 4. ·         KALABALIK YÖNETİMİ
 5. ·         TEMEL İLK YARDIM
 6. ·         KİŞİ KORUMA
 7. ·         YANGIN GÜVENLİĞİ Ve TABİİ FELAKETLERE MÜDAHALE TARZI
 8. ·         GÜVENLİK SİSTEMLERİ VE CİHAZLARI
 9. ·         GENEL KOLLUKLA İLİŞKİLER
 10. ·         UYUŞTURUCU MADDE BİLGİLERİ
 11. ·         SİLAH BİLGİSİ EĞİTİMİ (TEORİK)                11. SİLAH BİLGİSİ EĞİTİMİ (ATIŞ)

Silahlı Eğitimlerimizdeki Genel Uygulamalar ; Atışlarımız esnasında İlkyardım Uzmanı kurum doktorumuz, atış yapacağımız poligonda tüm atış boyunca hazır beklerken, Atış güvenliği ve kişi sağlığı ön planda tutulur.Atışın gerçekleşeceği poligon ortamında 2 ayrı kulvarda, 2 ayrı atış uzmanımız görev alır ve Atış eğitimlerimiz atış uzmanlarımızın kontrolünde 2 aşamada gerçekleşir.

1.Aşama Teorik Silah Bilgisidir. Teorik bölümde, atıcılık ve nişan almanın ayrıntıları incelenirken, Silahın mekanik yapısı da ayrıntılı olarak incelenir.
2.Aşama olan, Uygulamalı Atış Eğitiminde ise; Silah farklılıklarından oluşabilecek aksaklıkları gidermeye yönelik uzun 9 mm çapında 2 aynı türde Silah ile TİSAŞ 9mm Zigana S, atış yaptırılır. Atışlar sonucunda, daha mükemmel atış için ne yapılması gerektiği analiz edilip, bireysel olarak kişilere hataları ve dikkat etmeleri gereken noktalar tekrar belirtilir. Tüm bunlar sonucunda bireysel atış becerisi değerlendirilir.

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Başvurusu İçin, Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz.  04523245858

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Show Buttons
Hide Buttons